The Class Schedule is not available at this time.
Please check back with us soon.
  Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
05:45 AM
Cycle Zone (Lisa*) Cycle Zone (Chrystie) Body Works Plus Abs (Chrystie) Cycle Zone (Melissa) Cycle Zone (Giovanni)
07:00 AM
Cycle (Tammy) Cycle (Lisa) Cycle (Tammy*) Cycle (Lisa)
08:00 AM
Cycle (Richard) Cycle (Lisa*) Cycle (Mary) Cycle (Louise) Cycle (Milagros) Cycle (Mary) Cycle (Lisa)
08:15 AM
Yoga (April) Mat Pilates (Joy) Yoga (April*) Mat Pilates (Joy)
08:30 AM
Boot Camp Conditioning (Maude) Zumba® Class (Grace) Zumba® Class (Louraine) Kickbox Cardio (Aparna) Body Works Plus Abs (Louise) Zumba® Class (Grace) Step Plus Abs (Mary)
09:00 AM
Aqua Fit (Junior) Aqua Fit (Alima) Aqua Fit (Joy) Aqua Fit (Lisa) Aqua Fit (Aparna) Aqua Fit (Milagros) Aqua Fit (Georgean)
09:15 AM
Cycle (Mindy) Cycle (Regina) Cycle (Adabelis) Cycle (Regina) Cycle (Adabelis) Cycle (David) Cycle (Joy)
09:30 AM
Yoga (April) Mat Pilates (Eric) Yoga (Elizabeth) Yoga (Rupa) Yoga (Joy*) Yoga (Theresa) Yoga (April)
09:45 AM
Body Works Plus Abs (Elissa*) Body Works Plus Abs (Elaine) Kickbox Cardio (Aparna) Zumba® Class (Louraine*) Step Plus Abs (Cari) Boot Camp Conditioning (Louraine) Body Works Plus Abs (Mindy)
10:30 AM
Cycle (Joy)
10:45 AM
Yoga (Tara)
11:00 AM
Yoga (Theresa) Yoga (Lisa*) Senior Fit (Tammy) Yoga (Theresa) Senior Fit (Joy) Mat Pilates (Kristine) Mat Pilates (Ellen)
12:00 PM
Zumba® Class (Amanda) Zumba® Class (Jennifer) Cycle Zone (Joy)
Kickbox Cardio (Michael)
Cardio Jam (Gina) Boot Camp Conditioning (Jean*)
Cardio JamTemporarilyUnavailable

Cycle Zone (Adabelis)
Cardio Jam (Gina) Zumba® Class (Amanda)
04:30 PM
Body Works Plus Abs (Cari) Yoga (Josbeca) Step Sculpt (Cari) Mat Pilates (Elissa)
Zumba® Class (Grace)
Body Works Plus Abs (Mary) Yoga (Josbeca)
05:15 PM
Yoga (Cailin*) Yoga (Rupa*) Yoga (Rupa*)
05:30 PM
Cycle (Joseph) Cycle (Maude) Cycle (Amanda) Cycle (Joy) Cycle (Laura) Cycle (Lorenzo)
05:45 PM
Zumba® Class (Liliana) Zumba® Class (Liliana*) Kickbox Cardio (Mary) Body Works Plus Abs (Cari) Zumba® Class (Amanda*)
06:00 PM
Aqua Fit (Aparna) Aqua Fit (Junior*)
06:30 PM
Yoga (Rupa*) Yoga (Rupa)
06:45 PM
Cycle (Richard) Cycle (Harold) Cycle (Richard) Cycle (Richard)
07:00 PM
Step Plus Abs (Maude) Boot Camp Conditioning (Amanda) Belly Dancing (Debbie) Kickbox Cardio (Maude) Boot Camp Conditioning (Lisa)
07:45 PM
Mat Pilates (Aparna) Yoga (Lisa) Yoga (Lisa) Yoga (Rupa*)
08:00 PM
Boot Camp Conditioning (Lisa)
Cycle (Richard)
Body Works Plus Abs (Pamela) Zumba® Class (Brian*)
Cycle (Giovanni)
Belly Dancing (Debbie)
09:00 PM
Yoga (Olga*) Yoga (Beatriz) Yoga (Beatriz) Yoga (Olga*)
* Substitute instructor    Schedule last updated on 04/29/2016.
Location Hours: ( Holiday hours may vary.)
Monday5:00am - Midnight
Tuesday - Thursday24 Hours Open
FridayMidnight - 11:00pm
Saturday - Sunday7:00am - 8:00pm
Kids Klub Hours: ( Holiday hours may vary.)
Monday - Friday8:00am - 1:00pm
4:00pm - 9:00pm
Saturday - Sunday8:00am - 2:00pm
Modal